2020 m. vasario mėnesį Klaipėdos „Gabijos“ progimnazija ir partneriai – Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija – baigė įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonės 09.2.1-ESFA-K-728 „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“ projektą „Lietuvių kalbos mokausi kitaip!“ (2018–2020). Projekto tikslas – pagerinti 8 klasės mokinių rašymo lietuvių kalba pasiekimus sukuriant elektroninių užduočių, skirtų atlikti planšetiniais kompiuteriais, sistemą – pasiektas. Mokytojai ir mokiniai įgijo darbo su planšetinaiis kompiuteriais įgūdžių, sukurta ir paskelbta internetinėje erdvėje 112 lietuvių kalbos užduočių 7-8 klasėms. Taip pat pagerėjo abiejų progimnazijų mokinių lietuvių kalbos vartojimo įgūdžiai. 2017–2018 m. m. „Gabijos“ progimnazijos dviejų aštuntų klasių mokinių metinių įvertinimų vidurkis buvo 6,85 balo, o 2019–2020 m. m. padidėjo iki 7,3 balo, o Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos dviejų aštuntų klasių mokinių to paties laikotarpio vidurkis pakilo nuo 6 iki 6,5 balo. Programos koordinatorės – Inga Kurlavičienė, Raimonda Salienė, projekto veiklose dalyvavo abiejų mokyklų lietuvių kalbos mokytojai:

Aušra Gavšinienė (A.G.), „Gabijos“ progimnazija;

Lina Litvinė (L.L.), „Gabijos“ progimnazija;

Raimonda Salienė (R.S.), „Gabijos“ progimnazija;

Rita Galbogienė (R.G.), „Gabijos“ progimnazija;

Daiva Žukienė (D.Ž.), „Gabijos“ progimnazija;

Žaneta Vitkienė (Ž.V.), „Gabijos“ progimnazija;

Giedrius Rimkus (G.R.), „Gabijos“ progimnazija;

Stefanija Vaičiulienė  (S.V.), „Gabijos“ progimnazija;

Raimonda Alysienė (R.A.), Martyno Mažvydo progimnazija;

Vida Milkintienė (V.M.), Martyno Mažvydo progimnazija;

Jolanta Kasiliauskienė (J.K.), Martyno Mažvydo progimnazija;

Aušra Bambalienė (A.B.), Martyno Mažvydo progimnazija;

Lina Tekorienė (L.T.), Martyno Mažvydo progimnazija.

Įgyvendintos projekto veiklos:

2018-03-09 įvyko pirmieji mokymai lietuvių kalbos mokytojams, dalyvaujantiems projekte.

2018-04-23 įvyko antrasis seminaras, skirtas mokytojams – projekto dalyviams.

2018-06-18 įvyko tretieji mokymai.

Nuo 2018 m. rugsėjo mėnesio Klaipėdos „Gabijos“ ir Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijų lietuvių kalbos mokytojai pradėjo kurti ir išbandyti su 7-8 klasių mokiniais užduotis, skirtas atlikti planšetiniais kompiuteriais. Sudarytas užduočių sukūrimo grafikas:

iki 2018-12-01 sukurtos 24 užduotys,

iki 2019-03-01 sukurtos dar 28 užduotys (iš viso 52),

iki 2019-06-31 sukurtos dar 32 užduotys (iš viso 84),

iki 2019-11-30 planuojama sukurti likusias 28 užduotis (iš viso 112).

2019-04-15 įvyko projekte dalyvaujančių mokytojų konsultacijos: mokytojai aptarė projekto eigą, pasitaikančius sunkumus, pasidalino patirtimi.

2019-11-29 organizuota bendra Klaipėdos „Gabijos“ ir Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijų internetinė pamoka>>>>>

„Gabijos“ progimnazijos interneto svetainės „Patirties banke“ sukurtas puslapis, skirtas publikuoti projekto „Lietuvių kalbos mokausi kitaip!“ metu sukurtas užduotis.>>>>>

2019-12-20 pabaigtos kurti ir publikuotos svetainėje visos užduotys.

Atgal>>>>>