DŽIAUGIAMĖS IR SVEIKINAME!


     7 klasių mokiniai, lankantys biologijos modulį, dalyvavo progimnazijoje oranizuotame konkurse-parodoje „Metų laikai – PAVASARIS“.
     Capture
   
    Konkurso nugalėtojai:
1 vieta – Ksenija K., 7a kl.,
2 vieta – Emilija Ž., 7b kl.,
3 vieta – Darja U., 7a kl. 
    Nugalėtojus išrinko 6-8 klasių mokiniai balsuodami „Padlet“ platformoje. Tikiuosi, kad konkursas „Metų laikai“ progimnazijoje taps tradicinis. 
Biologijos mokytoja S.Basina 

 

 

     2022 m. gegužės 27 d. Maksimo Gorkio progimnazijoje vyko 4-ų klasių mokinių, besimokančių anglų kalba dėstomose mokyklose, raiškiojo skaitymo konkursas „Spring“. Dalyviai atmintinai deklamavo pasirinktą eilėraštį. Mūsų mokyklai atstovavo Jekaterina T. iš 4b klasės, kuri laimėjo 1 vietą šiame konkurse.  

Jekaterinos anglų kalbos mokytoja Loreta Jonikaitė 

 • Spring_Jekaterina
 


      Paskelbti vasario mėnesį vykusios „Geografijos  Kengūros“ rezultatai. Šiame internetiniame konkurse dalyvavo penki  „Gabijos“ progimnazijos mokiniai. Auksinės Kengūros diplomus pelnė Daniil G. (7a kl.),Ksenija K. (7a kl.)ir Dorianas B. (7a kl.).

Mokinių geografijos  mokytoja – Liudmila Rys


     2022 m. gegužės 5 d. Sendvario progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto 7 klasių jaunųjų fizikų konkursas. Jame I vietą užėmė Daniilas G. Nugalėtoją fizikos moko mokytoja Liudmila Rys.


      Balandžio 29 d. „Gabijos“ progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto 5–8 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda-konkursas „Iš naujo atgimę 2022“. Buvo pateikta daugiau kaip 40 darbų. Komisija skyrė po keletą I-ų, II-ų ir III-ių vietų 5–6 klasių ir 7–8 klasių mokinams. Štai mūsų progimnazijos mokiniai, užėmę prizines vietas: 

      I vieta Arina S., 7c, („Asiliukas ir įtartinos bitės“), mokyt. Svetlana Basina;

     II vietaMatvej L., 5a, („Linksmieji peliukai“), mokyt, Loreta Koškina;

     III vietaAlisa S., 7a, („Krepšelių puota“) mokyt. Liudmila Rys.

 • 1Arina_asiliukas_ir_itartinos_bites
 • 2Matvej_linksmieji_peliukai
 • 3Alisa_krepseliu_puota


     Balandžio14 d. nuotoliniu būdu vyko „Gabijos”, Maksimo Gorkio, „Santarvės“ ir „Pajūrio“ progimnazijų 4-tų klasių mokinių  lietuvių kalbos žinių patikrinimas „Skaitau, rašau, pagalbos neprašau“. Jame II vietą užėmė mokytojos Žanetos Vitkienės mokinė Marija M. iš 4a klasės. 

 • Marija_M


     Kovo 22, 23 dienomis mūsų  progimnazijoje vyko 8 klasių mokinių geografijos olimpiada. Joje  I vietą laimėjo Inesa V. (8b), II vietą – Dmitrij B. (8b), o III vietą  Aleksandra T. (8b). Inesa V.  atstovaus „Gabijos“ progimnazijai Klaipėdos miesto (krašto) 8 klasės mokinių prof. Stasio Vaitekūno geografijos olimpiadoje. 

Geografijos mokytoja Liudmila Rys


     Kovo 2 d. mūsų progimnazijoje įvyko Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos organizuojama geografijos olimpiada „Mano gaublys”. Jos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi geografija ir populiarinti šį mokslą. Olimpiadoje dalyvavo 29 mokiniai iš 6-8 klasių. Tiksliausiai atliko užduotis ir surinko daugiausiai taškų tarp 8 klasių dalyvių Dmitrij B. (8b kl.), tarp 7 klasių dalyvių – Rustamas K. (7a kl.), o tarp 6 klasių dalyvių – Evelina T. (6b kl.). 

Geografijos mokytoja Liudmila Rys 


     Kovo 17 d. įvyko progimnazijos 8 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada.  

Jos nugalėtojai: 

I vieta – Artur M., 8a (mokyt. Tatjana Baloban)  

II vieta – Inessa V., 8b (mokyt. Irina Šaripova

III vieta – Dmitrij B., 8b (mokyt. Irina Šaripova)


      Kovo 15 d. Maksimo Gorkio progimnazijoje vyko mokinių, besimokančių mokyklose ugdomąja rusų kalba, rusų kalbos olimpiada. Dvi „Gabijos progimnazjos 8b klasės mokinės užėmė prizines vietas: Inesa B. – antrą vietą, o Aleksandra T.trečią


     Kovo 9 d.Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų rusų ugdomąja kalba pradinių klasių mokinių raiškiojo skaitymo konkursas „Lietuva mažųjų širdyse“. Jame II vietą 3–4 klasių amžiaus grupėje užėmė mūsų progimnazijos 4a klasės mokinė Marija M. (mokyt. Žaneta Vitkienė). 


     Kovo 3 dieną „Gabijos“ progimnazijoje vyko tautinių mažumų mokyklų 8 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiados mokyklos etapas. Jo nugalėtojai, kurie dalyvaus Klaipėdos miesto etape:

1 vietaNikol K., 8a, mokyt. Aušra Gavšinienė

2 vietaMišelė S., 8a, mokyt. Giedrius Rimkus

3 vietaLeila V., 8b, mokyt. Lina Litvinė

4 vietaMaryia K., 8a, mokyt.  Aušra Gavšinienė


     Vasario 22 d. „Gabijos“ progimnazijos mokinės, kurias paruošė dailės mokytoja Valerija Novikova, dalyvavo 28-ojoje Klaipėdos miesto mokinių dailės olimpiadoje „Laikmečių atradimai“. Dvi aštuntokės buvo apdovanotos ypatingomis padėkomis: Milana S. (8b) – už puikų temos atskleidimą, o Kiara M. (8a) –  už kūrybiškumą

 • Kiara
 • Milana


„Virš jo tą mėlynę vadinam tėvyne“

(Juozas Nekrošius)

Pradinių klasių raiškiojo skaitymo konkursas „Gražiausi žodžiai Lietuvai“

      Vasaris visada padvelkia pavasariu, padvelkia šviesesniais rytais, kada galima aiškiau įsižiūrėti į aplinką, į žmones, „į Tėvynę“, kaip to norėjo Kukutis, poeto Marcelijaus Martinaičio „Kukučio baladžių“ veikėjas. Norėjo pamatyti, pasidžiaugti, pasigrožėti. Vasario pasiilgsta ir vaikai, ypač pradinukai, nes vasaryje yra Lietuvos nepriklausomybės diena ir proga papasakoti apie šalį, kurioje gyvena, kuri daugeliui yra gimtinė. O gimtinėje yra namai, tėvai, mokykla, draugai. Gera turėti namus, savo miestą, mėlyną dangų virš galvos. Gera!

      Vasaris į mūsų mokyklą atnešė šventę - pradinių klasių raiškiojo skaitymo konkursą „Gražiausi žodžiai Lietuvai“. Konkurso tikslas buvo paminėti Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną, paskatinti mažuosius mokinukus domėtis eilėraštukais apie Lietuvą, ugdyti norą deklamuoti ne tik gimtąja, bet ir lietuvių kalba. Šiemet konkurse, kuris mokykloje vyko vasario 10 dieną, dalyvavo net 15 pradinukų. Buvo pasakyta labai daug gražių, šiltų žodžių apie Lietuvos gamtą, gimtinės rudenį ir žiemą, kelius ir upes, kalvas ir beržynus, iš kurių išauga ne tik „...vienas žodis Lietuva“, bet ir žmogus! Eilėraščius skaitantis bei deklamuojantis vaikas ima suprasti, kad be tėvynės, be gimtųjų namų , be gamtos grožio neįmanoma gyventi. Todėl mažieji skaitovai stengėsi kuo aiškiau, kuo originaliau ir tiksliau išreikšti savo mintis ir jausmus tai šaliai, kurią vadina gimtine.

      Aišku, visi nugalėtojais tapti negali, tačiau visiems norisi dėkoti už šias pastangas. Vertinimo komisija, kurią sudarė direktorės pavaduotoja ugdymui Inga Pronkul, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Giedrius Rimkus bei Irena Kogstienė prizines vietas paskyrė šiems pradinių klasių mokiniams. Pirmas vietas laimėjo 1b klasės mokinys Nazarijus A. ir 4a klasės mokinė Marija M. Antras vietas laimėjo 1a klasės mokinė Polina K. ir Anastasija S. iš 3a klasės. Trečios vietos buvo paskirtos 1a klasės mokinei Polinai K., Darjai Z. iš 1b, Nikitai A. iš 3a klasės bei Anitai Č. iš 4a. Už mokinių visada stovi jį ugdę, mokę ir ruošę mokytojai. Beveik visos prizinės vietos atiteko lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Žanetos Vitkienės mokiniams. Skaitovų konkursuose mokytojos Žanetos mokiniams beveik visada pasiseka laimėti prizines vietas. Mokinius konkursui ruošė ir kiti lituanistai, tai mokytoja metodininkė Lina Litvinė, vyresniosios mokytojos Rita Galbogienė ir Stefanija Vaičiulienė. Nugalėtojai kovo 9 dieną dalyvaus Maksimo Gorkio progimnazijos rengiamame skaitovų konkurse „Lietuva mažųjų širdyse“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Stefanija Vaičiulienė


      2022 m. vasario 9 d. nuotoliniu  būdu. vyko 6-osios Lietuvos 5–8 kl. mokinių STEAM (Gamtos mokslų – biologijos) olimpiados Klaipėdos miesto etapas. Tarp nugalėtojų – „Gabijos“ progimnazijos 7a klasės mokinys Daniil G., užėmęs II vietą. Biologijos jį moko mokytoja Svetlana Basina. 


 

     Vasario 10 d. progimnazijoje vyko matematikos olimpiada. Štai geriausi matematikos žinovai:

5 klasių

I vieta – Arina G., 5a

II vieta – Lev J., 5b

III vieta – Daniil K., 5b

6 klasių

I vieta – Anastasija V., 6b

II vieta –Alina L., 6a

III vieta – Jakaterina T., 6a, Evelina T., 6b

7 klasių

I vieta – Daniil G., 7a

II vieta – Alisa V., 7a

III vieta – Maksim M., 7b

8 klasių

I vieta – Roman K., 8b

II vieta – Jegor J., 8a

III vieta – Artūr M., 8a

5a, 5b, 6a, 8b klasės matematikos moko mokytoja Mariam Pavlova,

6b, 7a, 7b, 7c, 8a klasės – mokytoja Viktoriya Kolesnikova.


     Kasmet „Gabijos“ progimnazijos mokiniai dalyvauja kalėdiniuose meistriškumo užsiėmimuose, kuriuos organizuoja mūsų seni partneriai – Zelenogradsko menų mokykla. Mokytojai kartu su savo auklėtiniais pagal organizatorių atsiųstus pavyzdžius gamino kalėdinius žaisliukus. Džiugu, kad mūsų mokiniai savo amžiaus kategorijose laimėjo dvi antrąsias vietas: Arina B. iš 4b klasės (mokyt. Jelena Bichtiakova) ir Anastasija S. iš 8b klasės (mokyt. Ina Makejeva). Mokinės apdovanotos diplomais. 

Tarptautinio projekto „Kultūriniai mainai su tautiečiais“ vadovė Jelena Volkova

 • Kaledu-zaisliukai
   


Progimnazijos mokinių TOP 10 pagal visų I pusmečio įvertinimų vidurkius (apskaičiuota „Tamo“):

1. Darija Š., 7a

2. Jekaterina T., 6a

3. Daniil G., 7a

4. Artur M., 8a

5. Arina G., 5a

6. Anastasija V., 6b

7. Inesa V., 8b

8. Aleksandra T., 8b

9. Anastasija K., 7a

10. Anastasija D., 7b

Geriausi kiekvienos klasių grupės mokiniai pagal I pusmečio vidurkius (apskaičiuota „Tamo“):

5 kl.:

1. Arina G., 5a

2. Anastasija B., 5b

3. Tatjana K., 5a

6 kl.:

1. Jekaterina T., 6a

2. Anastasija V., 6b

3. Alina L., 6a

7 kl.:

1. Darija Š., 7a

2. Daniil G., 7a

3. Anastasija K., 7a

8 kl.:

1. Artur M., 8a

2. Inesa V., 8b

3. Aleksandra T., 8b


      Sausio 18 d. progimnazijoje vyko rusų kalbos olimpiada. Štai geriausi rusų kalbos žinovai

5 klasių

I vieta – Jaroslava K., 5a

II vieta – Anastasija B., 5b

III vieta – Melanija G., 5a

6 klasių 

I vieta – Jekaterina T., 6a

II vieta – Ania S., 6a

III vieta – Ana A., 6b

7 klasių

I vieta – Mila K., 7b

II vieta – Anastasija D., 7b

III vieta – Anastasija K., 7a

8 klasės

I vieta – Inesa V., 8b

II vieta – Aleksandra T., 8b

III vieta – Artur M., 8b

     5a, 5b, 6b klases rusų kalbos moko mokytoja Lena Maškovec, o 6a, 7a, 7b, 8b klases – mokytoja Jelena Volkova.


     Sausio paskutinę savaitę progimnazijoje vyko 5-8 klasių mokinių dailaus rašto konkursas. Rezultatai tokie: 

5 klasė
I vieta – Melanija G. (5a, mokyt. Giedrius Rimkus), II vieta –Tatjana K. (5a,  mokyt. Raimonda Salienė), III vietaLeisan D. (5a, mokyt. Raimonda Salienė);
6 klasė
I vieta – Jekaterina T. (6a, mokyt. Raimondas Salienė), II vietaEvelina T. (6b, mokyt. Irena Kogstienė), III vietaAlina L. (6a, mokyt. Raimonda Salienė);
7 klasė
I vieta Alisa V. (7a, mokyt. Lina Litvinė), II vieta – Milanas N. (7a, mokyt. Lina Litvinė), III vietaAliona B. (7b, mokyt. Irena Kogstienė);
8 klasė
I vietaMišelė S. (8a, mokyt. Giedrius Rimkus), II vietaTatjana U. (8b, mokyt. Lina Litvinė), III vietaJulius A. (8b, mokyt. Stefanija Vaičiulienė).
 
Pirmų vietų laimėtojai dalyvaus miesto mokinių dailaus rašto konkurse „Žąsies plunksna“, kurį organizuos Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. 

     Sausio 19 d. įvyko kasmetinis miesto mokinių raiškiojo skaitymo (rusų kalba) konkursas „Užburiantys poezijos garsai“ ("Поэзии чарующие звуки"). 5-6 klasių grupėje 2 vietą užėmė 6a klasės mokinė Jekaterina T. 7-8 klasių grupėje 2 vieta teko 7a klasės mokinei Viktorijai Š., o 3-iojiInesai V. iš 8b klasės. Visas mokines konkursui ruošė rusų kalbos mokytoja Jelena Volkova. Nugalėtojas raštais, padėkomis, saldumynais ir knygomis apdovanojo Rusų kalbos mokytojų draugija „Vedi“ bei Rusijos konsulatas Klaipėdos mieste. 
     Linkime laimėtojoms sėkmės ateityje ir dėkojame už meilę rusų poezijai. 
Rusų kalbos mokytoja Jelena Volkova
    Gruodžio 14-ąją – šventojo Naumo Raštininko – dieną buvo surengta 18-oji kasmetinė akcija „Raštingas diktantas“, kuri vyksta tarp mokyklų ugdomąja rusų kalba. Raštingiausia atuntoke tapo 8b klasės mokinė Inesa V., o raštingiausiu septintoku – 7a klasės mokinys Daniil G. Jie abu užėmė pirmąsias vietas ir buvo apdovanoti bendrijos „Vedi“ bei Rusijos konsulato diplomais ir knygomis. Abu mokinius rusų kalbos moko mokytoja Jelena Volkova

      Gruodžio mėnesį Facebook aplinkoje vyko balsavimas, kam atiteks III Klaipėdos vaikų ir jaunimo kūrybinio festivalio „Art Format“ nugalėtojų vardai. Šiame konkurse varžėsi ir nemažai „Gabijos“ progimnazijos talentų. Nugalėtojų laurai atiteko šiems mūsų mokiniams: 

Grupė „Debiutantas“: 

1 vietos laureatas – solistas Kirilas K., 7c (gitara);

1 vietos laureatės – Jekaterina T. (gitara) ir Sofija Š. (dainavimas, atstovavo J.Kačinsko muzikos mokyklai), 6a kl.;

3 vietos laureatė – Arina B., 4b kl. (gitara)

Grupė „Patyręs konkursantas“: 

1 vietos laureatė – solistė Jevgenija T., 4b kl. (gitara);

3 vietos laureatė – solistė Zlata S., 3b kl. 

     Mokinius dalyvauti konkurse paskatino muzikos mokytoja Galina Žilcova. 

 • Arina_B
 • Jekaterina_T_Sofija_Sh
 • Jevgenija-T
 • Kiril_K
 • Zlata_S


    Generalinis Rusijos konsulatas Klaipėdoje ir Klaipėdos tautinių kultūrų centras organizavo tarptautinį vaikų kūrybos konkursą „Kalėdų šiluma“ («Тепло Рождества»). Jame buvo numatytos tokios nominacijos: „Kalėdos“ (šventės istorija, šeimos tradicijos ir pan.) bei „Žiemos istorijos“ (žiemos peizažas, vaikų žaidimai, miestas prieš šventes, kalėdinių pasakų ir apsakymų iliustracijos). 

    Džiugu, kad mūsų progimnazijos mokiniai tapo nugalėtojais. Konkurso laureate tapo 7b klasės mokinė Emilija Ž. O 8a klasės mokinė Mišelė S. ir Aliona B. iš 7b gavo dvi nominacijas. Jos dalyvavo iškilmingoje dovanų ir diplomų įteikimo ceremonijoje ir vaišėse. Nuotaika tikrai tapo kalėdinė! 

     Apie renginį rašo portalas AtviraKlaipeda.lt>>>>>

Dailės mokytoja Valerija Novikova

 • laureates-2
 • laureates
 • piesiniai


       2021 m. lapkričio 18 d. mūsų progimnazijos 7-8 klasių mokiniai savo aplinkosaugos žinias pasitikrino nuotoliniu būdu Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje, kurią organizavo Elektronikos platintojų asociacija „EEPA“ (EPA), bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu (KTU) ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA).

     Olimpiados tikslas – plėsti moksleivių žinias aplinkosaugos srityje. Šių metų Nacionalinės aplinkosaugos pagrindinė tema buvo ,,Elektronikos gaminiams reikalingi iškastiniai ištekliai bei tvarus jų naudojimas“.

     Olimpiadoje dalyvavo 2152 mokiniai iš 159 mokyklų. 15 dalyvių buvo iš mūsų progimnazijos. AČIŪ kiekvienam dalyviui!!!

    Mūsų progimnazijos 7-8 klasių mokiniai atsakingai ruošėsi olimpiadai ir pasiekė puikių rezultatų. Tačiau  „Diplomas už dalyvavimą ir puikias žinias bei rezultatus atsakant į testo klausimus“ buvo įteiktas tik 8b kl. mokiniui Aleksandrui L. Sveikiname laimėtoją!!! Progimnazijoje olimpiadą organizavo ir vykdė geografijos mokytoja Liudmila Rys ir  biologijos mokytoja Svetlana Basina.

     Tikiu,  kad per pasiruošimo olimpiadai laikotarpį įgytos žinios sustiprino mokinių suvokimą, kaip svarbu tausoti aplinką, mylėti gamtą, rūpintis savo ir ateinančių kartų gerove. 

aplinkosauga Geografijos mokytoja Liudmila Rys


      „Gabijos“ progimnazijos mokiniai dalyvavo edukaciniame konkurse „Olympis 2021 – rudens sesija“. Net 104 I, II arba III lygio diplomai bus įteikti mūsų mokiniams. Labiausiai džiaugiamės tais, kurie aplenkė daugiau nei 95% Lietuvos mokinių ir gavo I laipsnio diplomus su medaliais

Mark T., 4b - lietuvių kalba (mokyt. Stefanija Vaičiulienė)

Maksim L., 3a - anglų kalba (mokyt. Loreta Jonikaitė)

Miron R., 3a - anglų kalba (mokyt. Loreta Jonikaitė), matematika (mokyt. Tatjana Agurjanova)

Karina Z., 4a kl.- anglų kalba (mokyt. Irina Šaripova)

Sava V., 5a kl. - anglų k. (mokyt. Tatjana Baloban)

Irina R., 1a kl. - matematika (mokyt. Irina Gudz)

Denis Č., 3b kl.  - matematika(mokyt. Svetlana Budarova)

Arina G., 5a kl. - matematika (mokyt. Mariam Pavlova)

Alisa V., 7a kl. - matematika (mokyt. Viktorija Kolesnikova), biologija (mokyt. Svetlana Basina)

Daniil G., 7a kl. - matematika (mokyt. Viktorija Kolesnikova), informacinės technologijos (mokyt. Irina Morgajeva), istorija (mokyt. Jelena Burkal), geografija (mokyt. Liudmila Rys)

Arina G., 5a kl. - informacinės technologijos (mokyt. Irina Morgajeva)


     „Džiaugsmas matyti ateitį kuriančius savo mokinius, jų padėka yra tai, dėl ko galite didžiuotis savo profesija ir įkvėpti kitus. Tarptautinės mokytojų dienos proga linkiu tikėjimo savo darbo prasme ir verte, sėkmės, einant savojo pašaukimo keliu.“

     Tai žodžiai, įrašyti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės pasirašytame Padėkos rašte, kuriuo spalio 5 dieną buvo apdovanotas „Gabijos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Giedrius Rimkus

 • G_Rimkus

 

Tinklapis nerenka jokios informacijos (vartotojo kompiuteryje nesaugoja slapukų).
OK