„PAGUODOS SKRYNELĖ“

2015 m. spalio 22–25d. 4b klasės mokiniai dalyvavo VŠĮ „Psichikos perspektyvos“ remiamame projekte „Paguodos skrynelė“. Projekto tikslas – lavinti emocinio savireguliavimo įgūdžius. Etikos, dailės ir technologijų pamokose buvo pristatytos skrynelės – rinkinys įvairių minčių, būdų bei daiktų, galinčių padėti vaikui nurimti užplūdus liūdesiui, baimei ar vienišumo jausmui.

Pristatyme, kurį kartu su klasės vadove vedė visuomenės sveikatos priežiūros speciaistė Natalija Markina,  buvo nagrinėjamos trys emocijos – baimė, liūdesys ir pyktis. Būtent šios emocijos pasirinktos neatsitiktinai – apėmus baimei ar liūdesiui linkstame atsitraukti nuo kitų žmonių ir labiau atsigręžti į save. Neretai išsigandus ar liūdint gali nesinorėti bendrauti su kitais. Tuo tarpu, vaikų pykčio reiškimo būdai neretai būna nepriimtini, nesuprantami suaugusiems. Tuomet vaikai negali atvirai išreikšti savo pykčio, tad lieka vieni su savo jausmais. Tokiomis akimirkomis savo turimų resursų apžvelgimas bei pagalba sau pačiam gali būti ypač efektyvūs.

Mokiniai suprato, kad emocijos būna įvairios, kad jos visos reikalingos, kad jie gali sau padėti sunkiais momentais, sukūrė pagalbos variantų sąrašus, pasidarė asmenines skryneles.

4b klasės vadovė Irina Ščenikova

• dsc_0176