Specialiosios pedagoginės pagalbos:

·         tikslas – didinti asmens, turinčio specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymosi veiksmingumą.

·         darbo formos - pratybos (individualios, pogrupinės (2–4 mokiniai), grupinės (5–8 mokiniai).

Pagalba specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams teikiama pamokų ir ne pamokų metu.

Pagalba teikiama, kai ją skiria pedagoginė psichologinė tarnyba, įvertinus specialiuosius ugdymosi poreikius.

Specialiojo pedagogo funkcijos:

·         teikia pagalba mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių įsisavinti ugdymo turinį, atsižvelgdamas į kiekvieno gebėjimus, ugdymosi galimybes, mokymosi ypatumus;

·         atlieka pedagoginį mokinių vertinimą, nustato mokinių žinių, mokėjimų, įgūdžių, gebėjimų lygį ir jų atitikimą ugdymo programoms;

·         pataria mokytojams, kaip pritaikyti, individualizuoti mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių mokomąją medžiagą, rengti ugdymo programas

·         teikia metodinę pagalbą mokytojams, tėvams (globėjams, rūpintojams) ir kitiems asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems ugdymo procese, ir juos konsultuoja specialiųjų ugdymo klausimais;

šviečia mokyklos bendruomenę specialiųjų ugdymo klausimais, pedagoginės pagalbos teikimo klausimais, formuoja mokyklos bendruomenės ir visuomenės teigiamą požiūrį į mokinius, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių.

Rekomenduojami skaitiniai:

Apie patyčias>>>>>

Statistika, su kuria turėtų susipažinti tėvai>>>>>

Apie darbą su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais >>>>>

„Kaip tėvai žaloja savo vaikus“ >>>>>

„Kodėl kenčia vaikai?“>>>>>

Apie liberalaus auklėjimo poveikį >>>>>

Rekomenduojame pažiūrėti filmą „Žvaigždutės žemėje“>>>>>:

В центре сюжета драматической картины «Звездочки на земле» восьмилетний мальчик по имени Ишан. На первый взгляд он самый обычный ребенок, но на самом деле это не так, и он отличается от своих сверстников. Ишан очень сильно отстает по учебе, и с каждым разом все хуже и хуже сдает школьные тесты. Это очень сильно беспокоит его родителей, и очередной провальный тест приводит к тому, что они отдают ребенка в специализированный интернат для детей с отклонениями в развитии. Это становится большим шоком для Ишана, и он полностью закрывается в себе. Но однажды все меняется, после того как в интернат приходит новый учитель рисования – Рама Никум. Ему удаётся найти подход к ребенку, и самое главное найти причину всех неудач Ишана ....

Atgal>>>>>